Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Rozpoczął się II nabór dla miast na innowacyjne działania miejskie Europejskiej Inicjatywy Miejskiej! Wnioski można składać do 5 października 2023 r.

Dodane 07.06.2023 przez Leszek Nienartowicz

Zachęcamy miasta do składania wniosków w drugim już naborze w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej – European Urban Initiative (EUI) – na innowacyjne w skali Europy działania miejskie z budżetem w wysokości 120 mln EUR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Europejska Inicjatywa Miejska jest narzędziem wspierania miast każdej wielkości, budowania potencjału i wiedzy, wspierania innowacji oraz opracowywania możliwych do przenoszenia i skalowanych innowacyjnych rozwiązań dla wyzwań miejskich o znaczeniu dla całej Unii.

Dofinansowane projekty przetestują nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich. Nabór projektów potrwa do 5 października 2023 r.

Drugie zaproszenie jest otwarte dla wszystkich miast UE. Projekty muszą koncentrować się na jednym z trzech tematów:

  • Zazielenianie miast – eksperymentowanie i dostarczanie konkretnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie zielonej infrastruktury.
  • Zrównoważona turystyka – wsparcie dla długoterminowej zielonej i cyfrowej transformacji oraz odporności ekosystemu turystycznego.
  • Wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się – działania w celu zatrzymania i przyciągnięcia talentów w szczególności w regionach wskazanych przez KE w komunikacie Wykorzystanie talentów w regionach Europy (ang. Harnessing talent in Europe’s regions).

Więcej informacji o naborze na stronie https://www.urban-initiative.eu/news/innovative-actions-second-call-proposals-launched