Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Nowy żłobek w Świeciu

Dodane 27.01.2020 przez Leszek Nienartowicz

W piątek (24 stycznia) w Świeciu odbyło się otwarcie nowo wybudowanego żłobka miejskiego, w którym opieką objętych zostanie 80 maluchów. Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W uroczystości uczestniczył radny województwa Tadeusz Pogoda.

 

Nowy żłobek powstał w Świeciu przy ulicy Łokietka. Jest to nowoczesny, parterowy budynek, w którym, w czterech grupach, będzie przebywać osiemdziesięcioro dzieci w wieku do lat trzech. Każda z grup będzie miała swoją salę rekreacyjną, pokój i łazienkę. Obok żłobka powstał plac zabaw i parking dla 30 aut. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 6,5 miliona złotych. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to 4,8 miliona złotych.

 

– Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego pozwalają zarówno na działania inwestycyjne, jak i organizację opieki nad maluchami. Urząd Marszałkowski do tej pory, poprzez aktualną perspektywę RPO, przekazał pieniądze na realizację dziesięciu  tego typu inwestycji – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nowe żłobki powstały już we Włocławku, Golubiu-Dobrzyniu i gminie Aleksandrów Kujawski. W najbliższym czasie placówka tego typu zostanie otwarta w Barcinie w powiecie żnińskim. W Toruniu rozbudowywane są trzy żłobki miejskie, czwarty jest budowany na lewobrzeżu przy ulicy Andersa. Kolejne powstaną w Bydgoszczy (dwa żłobki) i Rogowie pod Toruniem (jeden żłobek). Łączna kwota, którą rozdysponował Urząd Marszałkowski na realizację tych celów to 29 milionów złotych. Dzięki temu powstaną 604 nowe miejsca dla maluchów.

 

Uzyskane środki z RPO beneficjenci mogli przeznaczyć również na organizację miejsc w żłobkach, klubach dziecięcych, a także u dziennych opiekunów. Pozwalają one na utworzenie 3121 miejsc opieki na terenie całego województwa. Kwota, jaka została przeznaczona na rzecz organizacji opieki nad najmłodszymi, to 123 miliony złotych. Najwięcej takich miejsc powstało i powstanie w Bydgoszczy (699 nowych miejsc), Toruniu (509 nowych miejsc) i Włocławku (115 nowych miejsc).

 

Lista wszystkich projektów.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

24 stycznia 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2020 r.