Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Nowe miasteczko medyczne na Bielanach prawie gotowe

Dodane 17.05.2021 przez Leszek Nienartowicz

Marszałek Piotr Całbecki wizytował w piątek (14 maja) nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. W nowym budynku funkcjonuje już większość przychodni przyszpitalnych, przenosiny oddziałów zakaźnych i psychiatrycznych w lipcu-sierpniu, pozostałych najprawdopodobniej jesienią.

W rozmowie z dziennikarzami gospodarz województwa podkreślił, że przyjęte w WSZ rozwiązania funkcjonalne i organizacyjne, zgodne ze współczesnymi standardami przyjętymi w tej dziedzinie w kraju i na świecie, oznaczają definitywny koniec szpitalnej izolacji pacjentów psychiatrycznych i związanej z tą izolacją stygmatyzacji.

Nowy kompleks Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza kujawsko-pomorska inwestycja ostatnich lat w służbie zdrowia. Jej koszt to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł kosztuje instalowany tu sprzęt medyczny. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach naszego medycznego pakietu stulecia, czyli samorządowego wojewódzkiego programu modernizacji najważniejszych w Kujawsko-Pomorskiem placówek służby zdrowia. Finansujemy je (na zasadzie montażu finansowego) z kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego, dedykowanych Polsce środków pomocowych Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego i Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), środków własnych samorządu województwa i środków i własnych placówki.

Obecnie w kompleksie trwają prace wykończeniowe.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

14 maja 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 maja 2021 r.