Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Jak korzystać z europejskich funduszy

Dodane 09.06.2017 przez Leszek Nienartowicz

Zapraszamy do korzystania z możliwości, jakie dają europejskie fundusze. Z udziałem środków z RPO i PROW można otrzymać wsparcie między innymi na założenie własnej firmy, przebudowę infrastruktury turystycznej, ale również zorganizować imprezę plenerową dla mieszkańców. Zapraszamy również udziału w spotkaniach informacyjnych oraz konsultacji w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych oraz z oferty Lokalnych Grup Działania.

W czerwcu odbędą się między innymi spotkania informacyjne dla osób chcących aplikować o wsparcie w ramach Regionalnego programu operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki. Zainteresowanych zapraszamy na:

  • spotkania informacyjne

13 czerwca (wtorek):

Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach poddziałania 10.2.3 „Kształcenie zawodowe” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Zapraszamy od godz. 10 do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73 (budynek Elany), sala nr 16. Więcej informacji tutaj.

19 czerwca (poniedziałek):

Tego dnia w Inowrocławiu odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne z cyklu „Fabryka firm- zostań swoim szefem!”. Rozpocznie się ono o godz. 10 w sali konferencyjnej Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich (ul. Dworcowa 115, dworzec PKP). Kolejne spotkania odbędą się:

20 czerwca w Grudziądzu, godz. 11-14, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, ul. Waryńskiego 4, sala B25 (siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego),

22 czerwca w Wąbrzeźnie, godz. 11-14, Wąbrzeski Dom Kultury, ul. Wolności 47.

Spotkania skierowane są do osób planujących założenie własnej firmy. Specjaliści przedstawią dostępne formy wsparcia ze środków unijnych na założenie własnego przedsiębiorstwa (głównie zasady przyznawania dotacji dla osób niepracujących). Więcej informacji tutaj.

  • dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich

Konsultacje organizuje Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego. W ich trakcie można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Terminy kolejnych konsultacji:

13 czerwca (wtorek):

Osięciny, godz. 08:30-11, Urząd Gminy Osięciny, ul. I Armii Wojska Polskiego 14, sala nr 32,

Brodnica, godz. 12 -14:30, Starostwo Powiatowe Brodnica, ul. Kamionka 23, sala nr 102,

Piotrków Kujawski – godz. 12-14:30, Urząd Miasta i Gminy w Piotrkowie Kujawskim, ul. Kościelna 1, sala konferencyjna,

14 czerwca (środa):

Mogilno, godz. 8:30-11, Starostwo Powiatowe w Mogilnie ul. Ogrodowa 10,

Żnin, godz. 8-14:30, Starostwo Powiatowe w Żninie ul. Potockiego 1,

30 czerwca (piątek):

Wąbrzeźno, godz. 8:30-11, Starostwo Powiatowe Wąbrzeźno, Wolności 44, sala nr 128,
Chełmno, godz.12-14:30, Starostwo Powiatowe Chełmno, Harcerska 1, sala nr 2.

Więcej informacji tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online.

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

  • oferta Lokalnych Grup Działania

Zapraszamy tez do skorzystania z oferty Lokalnych Grup Działania. W regionie działa 28 takich partnerstw, które wspólnie z samorządem województwa wdrażają finansowany z europejskich środków instrument „Rozwój lokalny kierowany przez społeczność” (RLKS). Dysponują środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz PO Rybactwo i Morze. W najbliższym czasie LGD organizują:

11 czerwca (niedziela):

Piknik LGD Czarnoziem na Soli z dziczyzną w tle w Pakości. Od godz. 11 przy pakoskim Centrum Informacji turystycznej będzie można wziąć udział w konkursach kulinarnych, zawodach sportowych i podziwiać występy zespołów Capella Zamku Rydzyńskiego oraz Zdarta Płyta. Więcej tutaj.

12 czerwca (poniedziałek):

Stowarzyszenie Nasza Krajna ogłosi dwa nabory wniosków, w ramach których rozdysponuje środki z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Posłużą one inwestycjom w dziedzinie turystyki, rekreacji i kultury oraz wsparciu przedsiębiorczości. Limit środków w każdym z naborów to ponad 1 milion złotych, wnioski będzie można składać od 24 czerwca do 14 lipca.

Do 20 czerwca stowarzyszenie czeka również na wnioski na wsparcie na podejmowanie działalności gospodarczej i rozwój kompetencji w tym zakresie. Jednorazowo można uzyskać na ten cel 60 tysięcy złotych. Więcej na stronie LGD

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego