Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Jak aplikować o środki europejskie

Dodane 22.02.2017 przez Leszek Nienartowicz

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W tym miesiącu odbędą się jeszcze spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania unijnego wsparcia na założenie i rozwój działalności gospodarczej, organizację szkoleń i staży. Zapraszamy również do skorzystania z konsultacji w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

Wtorek, 21 lutego:

kolejne z cyklu spotkań pt. ,,Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej” – tym razem w Chełmnie. Adresujemy je do osób zainteresowanych z terenu powiatu chełmińskiego – rolników, przedsiębiorców i osób fizycznych. Spotkanie odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego w Chełmnie, początek o godz. 10. Więcej informacji tutaj.

Czwartek, 23 lutego:

w Lipnie odbędzie się spotkanie informacyjne ,,Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, własny biznes”. Pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku udzielą informacji o możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, nabycia doświadczenia poprzez odbycie staży czy też możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Zapraszamy szczególnie osoby pozostające bez zatrudnienia. Więcej informacji o spotkaniu tutaj.

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się w:

piątek, 24 lutego:

  • Żnin, godz. 8 – 10:30 Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1,
  • Mogilno, godz. 11:30 – 14, Starostwo Powiatowe w Mogilnie, ul. Ogrodowa 10.

Informacje o wszystkich dyżurach w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych w lutym – tutaj.

Wtorek, 28 lutego:

tego dnia odbędzie się ostatnie w tym miesiącu spotkanie informacyjne z cyklu ,, „Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej” w Golubiu-Dobrzyniu. Zapraszamy na nie przedsiębiorców, rolników i osoby fizyczne z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, zainteresowane założeniem lub rozwojem własnej firmy ze wsparciem z puli funduszy europejskich. Więcej informacji tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online.

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.