Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Jak aplikować o środki europejskie

Dodane 05.04.2017 przez Leszek Nienartowicz

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mamy planujące powrót na rynek pracy zapraszamy do Włocławka na ostatnie spotkanie informacyjne z cyklu ,,Mama może wszystko. Odbędą się także spotkania informacyjne dla zainteresowanych aplikowaniem w konkursach w ramach RPO i konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

6 kwietnia (czwartek):

Punkty informacyjne funduszy europejskich zapraszają mamy dzieci do lat 3 na spotkanie informacyjne ,,Mama może wszystko!”. Odbędzie się ono 6 kwietnia we Włocławku, godz. 10-14, Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Żabia 12a. Na spotkaniu mamy planujące powrót na rynek pracy będą mogły zdobyć informacje o dostępnych formach wsparcia ze środków unijnych na żłobki lub nianie, a także innych działaniach wspomagających w powrocie do aktywności zawodowej. Podczas spotkania zapewniamy opiekę nad dziećmi uczestniczek. Spotkania ,,Mama może wszystko!” zorganizowano we wszystkich miastach prezydenckich regionu, więcej informacji tutaj.

10 kwietnia (poniedziałek):

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu organizuje spotkanie informacyjne w związku z trwającymi naborami wniosków w ramach RPO: poddziałania 8.2.1 „Wsparcie na rzecz podniesienia poziomu aktywności zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia” oraz poddziałania 8.5.2 „Wsparcie outplacementowe” RPO WK-P. W trakcie spotkania zostaną omówione główne założenia realizacji projektów w ramach konkursów, tryby oceny projektów, sposób sporządzania wniosku o dofinansowanie z wykorzystaniem generatora wniosków aplikacyjnych oraz zagadnienia związane z promocja projektów. Więcej informacji tutaj.

12 kwietnia (środa):

Departament Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia zaprasza na spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach obecnie ogłoszonego konkursu z poddziałania 8.6.2 RPO „Regionalne programy polityki zdrowotnej i profilaktycznej”. Spotkanie rozpocznie się o godz., 9 w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (budynek Elany, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73, sala nr 16 na parterze). Więcej informacji tutaj.

Zapraszamy również na dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. W ich trakcie można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Konsultacje organizuje Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego. Najbliższe terminy spotkań:

 

12 kwietnia (środa):

 • Stolno – godz. 11:30 – 14, Urząd Gminy w Stolnie, Stolno 112, sala 3,

21 kwietnia (piątek):

 • Żnin – godz. 8 -10:30, Starostwo Powiatowe w Żninie ul. Potockiego 1,
 • Mogilno – godz. 11:30 – 14, Starostwo Powiatowe w Mogilnie ul. Ogrodowa 10,

25 kwietnia (wtorek):

 • Golub-Dobrzyń – godz. 8.30-11, Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu,
  Plac Tysiąclecia 25, sala nr S6,
 • Brodnica – godz. 12-14.30, Starostwo Powiatowe w Brodnicy, ul. Kamionka 18,
  sala nr 102,

27 kwietnia (czwartek):

 • Wąbrzeźno – godz. 8.30-11, Urząd Miasta w Wąbrzeźnie, ul. Wolności 18, sala nr 19,
 • Chełmno – godz. 12-14.30, Urząd Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, sala nr 102.

Więcej informacji tutaj.

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online.

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

Źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.