Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Jak aplikować o europejskie wsparcie

Dodane 19.10.2016

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. W tym tygodniu zaplanowano szkolenia dla przedsiębiorców, organizowane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (20 października) oraz dla wnioskodawców w ramach poddziałania ,,Aktywne włączenie społeczne” (21 października). Swoje dyżury będą pełnić też pracownicy Mobilnych Punktów Informacyjnych, którzy od 21 do 27 października odwiedzą 7 miast w regionie.

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

Szkolenia pt. ,,Prawo dla przedsiębiorców”

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza 20 października na bezpłatne szkolenia pt. ,,Prawo dla przedsiębiorców”. Odbędą się one w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości we Włocławku (ul. Toruńska 30, godz. 9-11) i w Toruniu (ul. Przedzamcze 8, godz. 12.30-14.30). Ich uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować prawną formę działalności do specyfiki i etapu rozwoju firmy, jak zabezpieczać swoje interesy w transakcjach handlowych. Szkolenia poprowadzi radca prawny, specjalista z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i spółek handlowych, z doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych.

Spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach poddziałania 9.2.1 „Aktywne włączenie społeczne”

W najbliższy piątek (21 października) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (sala patio, I piętro) odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach poddziałania 9.2.1 „Aktywne włączenie społeczne” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Początek spotkania o godzinie 9, więcej informacji tutaj.

Informacja o aktualnych szkoleniach i konferencjach

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich

Działająca pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się:

 • 21 października, godz. 8-10:30, Starostwo Powiatowe w Żninie ul. Potockiego 1,
 • 21 października, godz. 11:30-14, Starostwo Powiatowe w Mogilnie ul. Ogrodowa 10,
 • 24 października, godz. 11-13:30 Urząd Miasta w Rypinie, ul. Warszawska 40,
  sala nr 100,
 • 27 października, godz. 9-11:30 Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu,
  Plac Tysiąclecia 25, sala nr 8,
 • 27 października, godz. 10-12:30, siedziba Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”,
  ul. Chmielniki 2, Świecie nad Wisłą;
 • 27 października, godz. 11:30-14, Urząd Miejski w Gniewkowie,
  ul. 17. stycznia 11,
 • 27 października, godz. 12:30 -15, Starostwo Powiatowe w Brodnicy,
  ul. Kamionka 18, sala nr 102.

Więcej informacji tutaj.

Formularz online

Punkty Informacyjne Funduszy EuropejskichSzczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online.

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.