Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Inwestycje w szkołach zawodowców

Dodane 12.10.2017 przez Leszek Nienartowicz

Zarząd województwa zatwierdził dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektów dotyczących rozwoju bazy dydaktycznej trzech szkół zawodowych w powiecie bydgoskim. Wartość wsparcia to blisko 2 miliony złotych.

– Szkoły kształcące fachowców w konkretnych, potrzebnych zawodach to ważny element systemu edukacji. Chcemy, by opuszczający je młodzi ludzie stawali się rozchwytywanymi przez pracodawców profesjonalistami – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Duża inwestycja w Zespole Szkół Zawodowych im. Gen. Stanisława Maczka w Koronowie obejmuje rozbudowę i modernizację oraz wyposażenie warsztatów szkolnych służących przyszłym mechanikom samochodowym, którzy będą się tu uczyć w lepszych niż dotychczas warunkach, zapoznając się też z nowoczesnym sprzętem obsługi pojazdów. Przewidziany jest m.in. zakup nowoczesnych urządzeń do diagnostyki stanu zawieszenia i układu kierowniczego. Szkoła uzupełni też wyposażenie pracowni na potrzeby kształcenia techników informatyków, kupując trzy nowe serwery.

Dwie kolejne objęte projektem placówki to Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim i Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie. Pierwsza z nich planuje prace adaptacyjne oraz wyposażenie dwóch pracowni mechatroniki oraz zakup cyfrowego laboratorium językowego, druga zakup pomocy dydaktycznych na potrzeby kształcenia techników rolników (m. in. bron polowych, włóki łąkowo-polowej, ładowacza czołowego z osprzętem i opryskiwacza polowego).

Inwestorem jest we wszystkich trzech przypadkach samorząd powiatu bydgoskiego. Przedsięwzięcia zostaną zakończone w przyszłym roku.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

11 października 2017 r.