Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Innowacje pozwolą przetrwać w kryzysie

Dodane 07.05.2020 przez Leszek Nienartowicz

Kolejne kujawsko-pomorskie małe i średnie firmy otrzymują dotacje z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań produkcyjnych. Łączna wartość wsparcia to tym razem blisko 17,5 miliona złotych. Wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski spotkał się dziś (7 maja) z przedstawicielami przedsiębiorstw na wideokonferencji online. W kwietniu tego rodzaju wsparcie trafiło do 54 przedsiębiorstw.

 

– W obliczu obecnego, wywołanego przez pandemię Covid-19  kryzysu ratunkiem dla regionalnej gospodarki są, poza rozwiązaniami teleinformatycznymi, właśnie innowacje i zbudowana na ich podstawie konkurencyjność naszych podmiotów biznesowych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

 

Wśród beneficjentów są firmy reprezentujące szeroki wachlarz branż – od wytwórcy  dekoracji czekoladowych poprzez pracownię protetyki stomatologicznej po producentów materiałów dla budownictwa. Dofinansowanie do pojedynczego projektu wynosi nawet 85 procent, co przekłada się na wzmocnienie firmowego budżetu w wysokości w tym przypadku od trzystu kilkudziesięciu tysięcy do pół miliona złotych. Łączna wartość dotowanych przedsięwzięć to blisko 37 milionów złotych.

 

Włocławskie przedsiębiorstwo Larisa, które tworzy autorskie rozwiązania automatyczne i elementy wyposażenia dedykowane transportowi publicznemu, wprowadzi na rynek wykonane z kompozytów ultralekkie rampy, ułatwiające osobom z ograniczeniami ruchowymi korzystanie z autobusów, tramwajów i pociągów. 

 

Prowadząca w Toruniu sklep z piernikami i czekoladą spółka IS-MK, która aktualnie przenosi środek ciężkości swojej działalności do internetu i będzie sprzedawać słodkości w całej Europie, wprowadza nowe rodzaje opakowań.

 

Działające w Grudziądzu Laboratorium Stomatologiczne zastosuje u siebie jeszcze nowocześniejszy sposób obróbki materiałów protetycznych w oparciu o frezarkę z napędem magnetycznym i laserową kontrolą parametrów modelowania.

 

Mająca swoją siedzibę w Bydgoszczy Quadra Polska buduje łatwą w obsłudze e-platformę do generowania dokumentów niezbędnych w zamówieniach publicznych – z dostępem z urządzeń mobilnych i podpowiedziami dla użytkowników.

 

W kwietniu tego rodzaju wsparcie trafiło do 54 przedsiębiorstw, jego łączna wartość przekroczyła 25 milionów złotych

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 maja 2020 r.