Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Granty rozwiążą problem odpadów

Dodane 11.07.2017 przez Leszek Nienartowicz

Startuje wojewódzki samorządowy program budowy i modernizacji punktów selektywnej zbiórki odpadów. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, który otrzymał na ten cel 21 milionów złotych z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, rozpocznie wkrótce przyjmowanie wniosków o granty na tego typu inwestycje.

– Segregacja śmieci to w dzisiejszych czasach ekologiczna i ekonomiczna konieczność. Zakładamy, że powstałe dzięki grantom rozwiązania pozwolą nie tylko na selektywną zbiórkę, ale nawet na przetwarzanie papieru, plastiku i szkła z odzysku, a także odpadów organicznych – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

O wsparcie mogą się ubiegać samorządy lokalne, ich struktury i związki, a także samorządowe przedsiębiorstwa zajmujące się gospodarką odpadami. Pula przeznaczona na granty to 19,5 miliona złotych, beneficjenci mogą liczyć nawet na 85 proc. wartości przedsięwzięcia.

Wnioski o granty można składać od 22 lipca do 20 września. Planowane rozstrzygnięcie konkursu w grudniu 2017.

Dziś (11 lipca) w siedzibie WFOŚiGW, z udziałem potencjalnych beneficjentów, odbywa się konferencja otwierające program.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego