Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Fundusz na rzecz rozwoju firm z regionu

Dodane 02.04.2019 przez Leszek Nienartowicz

Kujawsko-pomorskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać środki na kształcenie kadr oraz budowanie strategii rozwojowych  w ramach prowadzonego przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego Funduszu Szkoleniowego. Jest to jedna z form wparcia przedsiębiorców oferowana przez TARR, której finansowanie jest możliwe ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, dzielonych przez Urząd Marszałkowski.

 

– Poprzez Fundusz Szkoleniowy małe i średnie przedsiębiorstwa mogą wybrać sobie dobrany za każdym razem indywidualnie, skrojony na miarę pakiet prorozwojowego wsparcia. To szansa także dla pracowników tych firm, którzy skorzystają z możliwości profesjonalnego rozwoju. Celujemy w sektory o najwyższym potencjale generowania miejsc pracy, pamiętając o pracownikach w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Uzyskanie pieniędzy (na zasadzie refundacji poniesionych wydatków) jest bardzo proste – przedsiębiorcy skorzystają z konsultacji fachowego doradcy (osobiście w jednym z pięciu punktów kontaktowych, telefonicznie, mailowo lub online za pomocą interaktywnego formularza), który pomoże zdiagnozować potrzeby, a w razie konieczności także przygotować wniosek o dotację. Sama dotacja jest zależna od wielkości firmy – od 10 tysięcy (dla mikroprzedsiębiorstw) do 30 tysięcy złotych (dla średnich przedsiębiorstw). Nabory wniosków o udzielenie wsparcia są prowadzone w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji na dany kwartał. Najbliższy konkurs jest planowany w maju.

 

Dofinansowanie, w wysokości 50-80 proc. poniesionych kosztów, będzie można przeznaczyć na fachowe szkolenia i studia podyplomowe pracowników oraz wsparcie doradczo-szkoleniowe dla managementu ukierunkowane na rozwój, zmianę profilu działalności i optymalizację zarządzania w firmie. System funkcjonuje w oparciu o podejście popytowe – przedsiębiorcy sami będą wybierać to, co jest im najbardziej potrzebne, a także podmioty, którym powierzą wykonanie usług (z bazy usług rozwojowych stworzonej przez rządową Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl). W całym projekcie trwającym od września 2017 roku skorzysta 1,5 tysiąca firm i ponad 6 tysięcy zatrudnionych, w tym osoby w wieku 50 plus i osoby o niskich kwalifikacjach. Całkowita alokacja w projekcie na wsparcie finansowe dla przedsiębiorców to 20 mln zł. Środki pochodzą głównie z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

 Wszelkie informacje można uzyskać pod numerami telefonu: 56 699 54 92, 56 699 54 97. Konsultacje telefoniczne dostępne w godzinach od 8 do 14 oraz pod adresem mailowym uslugirozwojowe@tarr.org.pl. Więcej na stronie TARR.

 

Projekt jest realizowany przez TARR w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym – Oddział w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Funduszem Pożyczkowym, Izbą Przemysłowo-Handlową w Toruniu i Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego