Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Ekologicznie i oszczędnie, czyli wsparcie na termomodernizację

Dodane 14.10.2016

W piątek (14 października) w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji w zakresie termomodernizacji szkół i gmachów użyteczności publicznej. Wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzyma 11 beneficjentów.

– Efekty termomodernizacji to mniejsze koszty utrzymania budynków oraz czystsze i zdrowsze powietrze dzięki zmniejszeniu emisji szkodliwych pyłów do atmosfery. W naszym RPO jest więcej środków na tego rodzaju działania – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski rozdysponował wsparcie w ramach jednego z konkursów o dofinansowanie projektów dotyczących kompleksowej modernizacji energetycznej budynków publicznych. Wśród beneficjentów jest dziesięć gmin oraz jedna organizacja pozarządowa – Chorągiew Kujawsko-Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego.

Termomodernizacja szkół

Większość przedsięwzięć dotyczy głębokiej modernizacji energetycznej budynków szkół. Chodzi między innymi o ocieplenie elewacji, wymianę pokrycia dachowego, okien i drzwi, instalację energooszczędnego oświetlenia, modernizację systemów grzewczych oraz instalację systemów wykorzystujących odnawialnych źródeł energii i systemów chłodzących.

Wartość wsparcia oraz realizowane projekty

Suma dofinansowania z naszego RPO na realizację tych zadań to 13,6 miliona złotych. Miasto Rypin zrealizuje inwestycję w Zespole Szkół Miejskich, gmina Baruchowo zaplanowała termomodernizację budynków Zespołu Szkół, w gminie Wąpielsk termomodernizację przejdą szkoły w Długiem oraz w Radzikach Dużych, a w 2Skrwilnie budynki Szkoły Podstawowej oraz Urzędu Gminy. Projekt Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego dotyczy budynku Pracowni Inspiracji w Brodnicy.

W uroczystości podpisania umów o dofinansowanie inwestycji wzięli udział członkowie zarządu województwa Zbigniew Ostrowski oraz Sławomir Kopyść.

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.