Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Dni Otwarte Funduszy Europejskich – zobacz, jakie atrakcje przygotowano z okazji 10. edycji

Dodane 05.05.2023 przez Leszek Nienartowicz

Warsztaty, koncerty, seanse kinowe, festyny rodzinne. Zobacz, co jeszcze czeka nas z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w naszym regionie. Zapraszamy na atrakcje już 12-14 maja!

W tym roku obchodzimy 10. edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Z tej okazji na terenie całego kraju przygotowano wiele atrakcji, dzięki którym nie tylko będziemy się świetnie bawić, ale i dowiemy się, jak wykorzystano unijne środki.

Zrealizowane w naszym regionie projekty – z takich obszarów, jak np.: kultura, edukacja, ekologia, cyfryzacja, wsparcie społeczne, rozbudowa infrastruktury czy biznes – pomogły wielu mieszkańcom i przyczyniły się do rozwoju naszego regionu. Podczas Dni Otwartych kujawsko-pomorscy beneficjenci zaprezentują efekty swoich działań oraz podzielą się doświadczeniem. Warto skorzystać z tej okazji i dowiedzieć się więcej!

 

Miasteczko Europejskie w Urzędzie Marszałkowskim i Dzień otwarty w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Toruniu

13 maja g. 14:00, Toruń  (Plac Teatralny 2)

Festyn rodzinny przy Urzędzie Marszałkowskim to świetna okazja by poznać beneficjentów funduszy unijnych i miło spędzić czas. W programie przewidziano m.in.: symulator jazdy, malowanie buziek, warsztaty kreatywne, fotobudkę, watę cukrową oraz konkursy, a także tort przygotowany z okazji 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wstęp jest bezpłatny.

Z kolei w Głównym Punkcie Informacji Funduszy Europejskich będzie można zasięgnąć niezbędnej wiedzy i zapoznać się z publikacjami na temat środków unijnych.

 

Koncerty i seanse filmowe

W dniach 13-14 maja w 6 miastach naszego regionu odbędą się darmowe seanse filmowe. W repertuarze Kina Europejskiego możemy znaleźć produkcje skierowane do dojrzałych odbiorców, kino familijne czy przygodowe. Dla melomanów ciekawą propozycją z pewnością będą koncerty „Podróż po Europie”, które odbędą się w Toruniu oraz Bydgoszczy. Występy uświetnią znakomici wokaliści, którzy zaprezentują utwory muzyczne  z różnych zakątków Europy. Na koncerty i seanse filmowe zaprasza Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Atrakcje dla dużych i małych

Oczywiście to nie wszystko! Podczas weekendu 12-14 maja każdy znajdzie coś dla siebie. 13 maja miłośnicy historii mogą wybrać się na zwiedzanie bydgoskiej Apteki pod Bocianem lub na wycieczkę z przewodnikiem do Tajemniczej III Strefy. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to także okazja, aby wziąć udział w atrakcjach edukacyjnych. W Toruniu już 12 maja odbędzie się wydarzenie pt. „Segreguję i nie marnuję”, podczas którego uczestnicy będą uczyć się jak prawidłowo segregować odpady. Astrobaza w Brodnicy 13 maja zaprasza do obserwacji Słońca oraz na projekcję multimedialną zdjęć najciekawszych zjawisk astronomicznych. Również 13 maja w toruńskim Ratuszu Staromiejskim odbędzie się spotkanie pt. „Romantyczny pozytywizm”, gdzie w trakcie prelekcji będzie można dowiedzieć się więcej o znanych polskich ziemianach, którzy zamieszkiwali w Prusach Zachodnich w 2. połowie XIX wieku.

Warto sprawdzić stronę internetową  www.dniotwarte.eu, gdzie dostępna jest pełna lista atrakcji oraz szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach.