Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Szkolenie Zarządów i Rad Lokalnych Grup Działania

Dodane 29.10.2019 przez Iwona Stasiak

W Górznie (25-26 października) odbyło się dwudniowe szkolenie dotyczące efektywnej komunikacji w Lokalnych Grupach Działania, działań usprawniających posiedzenia Rad LGD, oraz przyszłości instrumentu RLKS w perspektywie 2021-2027.

Szkolenie Zarządów i Rad Lokalnych Grup Działania

Szkolenie Zarządów i Rad Lokalnych Grup Działania

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządów i Rad LGD oraz pracownicy Wydziału Koordynacji RLKS.

Szkolenie Zarządów i Rad Lokalnych Grup Działania

Specyfika LGD czyli partnerstwa tworzonego przez przedstawicieli władz publicznych, partnerów społecznych i gospodarczych oraz mieszkańców sprawia, że efektywna komunikacja jest elementem niezbędnym do sprawnego funkcjonowania tych podmiotów, a w zakresie wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność stanowi element kluczowy.

Uczestnicy poza szlifowaniem tematów związanych z komunikacją poruszyli tematy związane m.in. założeniami dotyczących instrumentu RLKS w perspektywie finansowej 2021-2027. Szkolenie stało się płaszczyzną do wymiany doświadczeń w zakresie podejmowanych działań usprawniających procesy prowadzone przez Rady.

Mamy nadzieję, że dzięki działaniom wspierającym dalszy rozwój LGD przyczynimy się do większej aktywności mieszkańców regionu, a także do poprawy jakości życia w lokalnych środowiskach.