Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Konkurs Spotów Reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze” 2016

Dodane 16.09.2016 przez Leszek Nienartowicz

Konkurs Spotów Reklamowych „Fundusze europejskie w kadrze” 2016 rozstrzygnięty

(2016-11-22 10:54)

Pozytywne zmiany zachodzące w naszym kraju dzięki funduszom unijnym nie zawsze są widoczne dla osób, które z nich korzystają. Dzięki Konkursowi Spotów Reklamowych  „Fundusze Europejskie w Kadrze” nagradzane są dobre praktyki w dziedzinie zwiększania społecznej świadomości na temat unijnego wsparcia. Tegoroczny konkurs po raz kolejny odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Była to już jego siódma odsłona. Celem konkursu było nie tylko nagrodzenie najlepszych spotów reklamowych, ale również wymiana doświadczeń przez osoby zajmujące się promocją funduszy unijnych. Reprezentanci instytucji biorących udział w konkursie, a także wszyscy chętni, mieli też okazję do udziału w warsztatach dotyczących content marketingu, video marketingu oraz myślenia wizualnego.

W jury tegorocznego konkursu zasiadali:

 • Magdalena Daniłoś  – dziennikarka, blogerka, CEO agencji marketingowej OFFON Agency.
 • Filip Nocny – specjalista od marketingu, trener copywritingu, content marketingu i reklamy natywnej.
 • Jan Majle – dyrektor kreatywny agencji Ogilvy & Mather, copywriter.

Oceniono 9 krótkich filmów zgłoszonych przez instytucje zaangażowane w zarządzanie i wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce.  

Główną nagrodę przyznano Województwu Lubuskiemu za spot „Nauka i Biznes – związek idealny!”. Wyróżnienie otrzymał Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy za spot Power dla młodych.

Konkurs zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego wspólnie z Fundacją Tumult.

 

Galeria (fot. Ewelina Kamińska)

Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu „Fundusze europejskie w kadrze” 2016

Do piątku 14 października trwa nabór krótkich filmów promocyjnych lub reklamowych ujętych w formę multimedialną, trwających maksymalnie 60 sekund, o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi, których zleceniodawcami są przedstawiciele instytucji zaangażowanych w zarządzanie i wdrażanie Funduszy Europejskich w Polsce.

Spoty zgłoszone do Konkursu muszą dotyczyć:

 • Narodowej Strategii Spójności
 • wybranego programu/priorytetu/działania współfinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach perspektywy finansowej 2014-2020

 

Cel konkursu

Celem Konkursu jest wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami administracji publicznej zaangażowanymi we wdrażanie Funduszy Europejskich i promowanie dobrych praktyk w zakresie informowania społeczeństwa, za pomocą przekazów audiowizualnych, o korzyściach społecznych i gospodarczych związanych z wykorzystywaniem Funduszy Europejskich. Identyfikacja dobrych praktyk pozwoli na podnoszenie poziomu produkcji audiowizualnych nt. Funduszy Europejskich oraz przyczyni się do dalszej profesjonalizacji działań informacyjnych i promocyjnych w tym zakresie.

 

W skład sekcji dedykowanej działaniom promocyjnym na rzecz Funduszy Europejskich wejdzie również część warsztatowa, podczas której wystąpią specjaliści z branży marketingu i reklamy.

 

Organizatorzy

Organizatorami Konkursu są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko–Pomorskiego oraz Fundacja Tumult.

 

Zgłoszenia

Aby zgłosić spot należy:

 • Wysłać na adres ewa@camerimage.pl wypełniony formularz zgłoszeniowy w formacie Word oraz PDF z pieczęcią
 • Wysłać na adres:
  Fundacja Tumult
  Konkurs „Fundusze Europejskie w kadrze”
  Rynek Nowomiejski 28
  87-100 Toruń, Polska – wydrukowaną kopię formularza, dwie kopie spotu na płytach DVD w formacie QuickTime HD oraz jedną kopię przeglądową w formacie DVD 

 

Materiały do pobrania

Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu spotów (.docx)

Link otwiera się w nowej karcie Formularz zgłoszeniowy (.docx)

Plakat wydarzenia (.pdf)

Oficjalny plakat festiwalu (.jpg)