Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


ExTech 2016 w Toruniu

Dodane 01.07.2016 przez Leszek Nienartowicz

W dniach 3-6 lipca odbyło się w Toruniu międzynarodowe sympozjum naukowe, poświęcone nowoczesnym technologiom chemicznym stosowanym w przemyśle farmaceutycznym, ochronie środowiska praz badaniach żywności. Konferencji „ExTech 2016”, organizowanej wspólnie przez Polskie Towarzystwo Chemiczne, Komitet Chemii Analitycznej Polskiej Akademii Nauki i UMK patronował Marszałek Piotr Całbecki.

 

– Jako samorząd województwa jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak ważna konferencja naukowa odbywa się właśnie w naszym regionie. Z przyjemnością witamy u nas przedstawicieli międzynarodowej społeczności naukowej. Mam nadzieję, że teraz, kiedy mamy znane szeroko dzięki swojej oryginalnej architekturze Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki, naszą ofertą zaplecza kongresowego zainteresuje się wiele środowisk.

marszałek Piotr Całbecki.

Inteligentne specjalizacje w międzynarodowym gronie

Na międzynarodowym sympozjum w Toruniu pojawili się naukowcy i eksperci z całego świata. Omawiali m.in. zagadnienia związane z inteligentnymi specjalizacjami województwa kujawsko-pomorskiego, wspieranymi finansowo ze środków RPO WK-P na lata 2014-2020. Przewodniczącym komitetu organizacyjnego był prof. Bogusław Buszewski, kierownik Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i pełnomocnik zarządu województwa kujawsko-pomorskiego ds. rozwoju nauki, badań i wdrożeń.  

 

Miejsce wydarzenia

ExTech 2016 odbył się na Jordankach.

 

Źródło: Link otwiera się w nowej karcie Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.