Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 za nami!

Dodane 23.05.2017 przez Leszek Nienartowicz

Logo Dni Otwarte Funduszy Społecznych

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w województwie kujawsko-pomorskim to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce koordynowana przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z większością instytucji zajmujących się wdrażaniem unijnych programów w całym kraju i z udziałem beneficjentów tych programów, czyli tych, którzy realizują finansowane w ten sposób projekty.

Od 18 do 21 maja dzięki imprezom organizowanym przez beneficjentów funduszy europejskich mieszkańcy naszego regionu mogli przekonać się o zmianach, które zaszły w ich otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu.

Wśród imprez zgłoszonych przez beneficjentów z naszego regionu znalazło się ponad 60 wydarzeń – koncerty, zwiedzanie ciekawych miejsc, warsztaty, zmagania sportowe a także bezpłatne porady i konsultacje medyczne.

Wśród atrakcji proponowanych przez regionalnych beneficjentów specjalną ofertę przygotował, jak co roku, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na wszystkich, którzy odwiedzili 20 maja siedzibę Urzędu czekało całe mnóstwo niesamowitych atrakcji. Zaprezentowali się tutaj beneficjenci funduszy europejskich z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Nasi goście mieli okazję poznać tajniki druku 3D oraz sztuki kowalstwa, uszyć własną poszewkę na poduszkę, zrobić piernik czy wziąć udział w warsztatach z robotyki.

W programie znalazły się również pokazy chemiczne, mobilna pracownia kreatyna „przeBUDOWA”, warsztaty tworzenia biżuterii kultur pradziejowych, warsztaty programowania dla dzieci, pokaz drona, a także mnóstwo innych niespodzianek związanych z funduszami europejskimi.

Zobacz relację z Dni Otwartych Funduszy Europejskich z Torunia w Zbliżeniach: https://bydgoszcz.tvp.pl

oraz posłuchaj w Radiu Pik: http://www.radiopik.pl