Poddziałanie 4.6.3 Wsparcie ochrony zasobów przyrodniczych w ramach ZIT [konkurs nr RPKP.04.06.03-IZ.00-04-161/18]
Zakończony [30.04.2018] |
---|
Wyniki naboru [09.05.2018]W odpowiedzi na ogłoszony w dniu 16 marca 2018 r. konkurs (nabór wniosków o dofinansowanie projektów rozpoczął się w dniu 16 kwietnia 2018 r. i trwał do dnia 30 kwietnia 2018 r.) wpłynęły 2 wnioski o dofinansowanie projektu. Łączna wartość wnioskowanej kwoty dofinansowania z EFRR wyniosła 528 372,00 zł. Link otwiera się w nowej karcie Lista złożonych wniosków w ramach konkursu (.pdf) |
Wyniki etapu oceny formalno-merytorycznej [23.08.2018]W związku z zakończeniem oceny formalno-merytorycznej wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu Nr RPKP.04.06.03-IZ.00-04-161/18 ogłoszonego dla Działania 4.6 Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT, Poddziałania 4.6.3 Wsparcie ochrony zasobów przyrodniczych w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, przedstawiamy listę projektów, które otrzymały pozytywną ocenę Instytucji Zarządzającej RPO i zostały przekazane do etapu oceny strategicznej. |
Informacja o zakończeniu konkursu [23.08.2018]Informujemy, że Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr 31/1554/18 z dnia 16 sierpnia 2018 r., podjął decyzję w sprawie zatwierdzenia listy ocenionych projektów złożonych w ramach konkursu Nr RPKP.04.06.03-IZ.00-04-161/18 dla Działania 4.6 Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT, Poddziałania 4.6.3 Wsparcie ochrony zasobów przyrodniczych w ramach ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. |
Informacje o naborze
Instytucja Zarządzająca Kujawsko-Pomorskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 oraz Miasto Bydgoszcz jako Instytucja Pośrednicząca w ramach instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 ogłaszają konkurs w ramach Działania 4.6 Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT, Poddziałania 4.6.3 Wsparcie ochrony zasobów przyrodniczych w ramach ZIT (konkurs Nr RPKP.04.06.03-IZ.00-04-161/18).
Terminy
Termin, od którego można składać wnioski – 16.04.2018 r.
Termin, do którego można składać wnioski – 30.04.2018 r.
Termin rozstrzygnięcia konkursu – październik 2018 r.
Miejsce składania wniosków
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, Punkt Informacyjno-Podawczy Pl. Teatralny 2 87-100 Toruń (parter).
Sposób składania wniosków o dofinansowanie
Formularz wniosku o dofinansowanie projektu należy w pierwszej kolejności wypełnić i wysłać w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 (dalej: GWD)[1] dostępnym na stronie internetowej: Link otwiera się w nowej karcie https://generator.kujawsko-pomorskie.pl/.
Następnie należy wydrukować i złożyć ostateczną wersję formularza wnioskuo dofinansowanie projektu wraz z załącznikami i pismem przewodnim w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, w terminie naboru. Dokumentację projektową należy złożyć w 2 egzemplarzach, zgodnie z zapisami rozdziału 4 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
Termin, miejsce i forma składania wniosków o dofinansowanie projektu zostały szczegółowo opisane w rozdziale 4 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
[1] W przypadku stwierdzenia błędów w funkcjonowaniu Generatora Wniosków o Dofinansowanie, uwagi i błędy należy zgłaszać na adres: generatorwnioskow@kujawsko-pomorskie.pl lub telefonicznie na numer: 56 62 18 316.
Kto może składać wnioski?
Wniosek o dofinansowanie projektu powinien zostać złożony przez uprawnionego wnioskodawcę tj.:
- jednostkę samorządu terytorialnego,
- związek jednostek samorządu terytorialnego,
- stowarzyszenie jednostek samorządu terytorialnego,
- samorządową jednostkę organizacyjną posiadającą osobowość prawną.
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Do wsparcia w ramach konkursu przewidziano:
Projekty dotyczące przedsięwzięć określonych w Strategii ZIT w ramach całościowej koncepcji ograniczenia degradacji środowiska przyrodniczego i wzmocnienia różnorodności biologicznej na obszarze objętym ZIT:
- przedsięwzięcia zwiększające potencjał przyrodniczy regionu poprzez działania bezpośrednio związane z ochroną siedlisk przyrodniczych lub gatunków na obszarach miejskich i pozamiejskich w szczególności na terenach parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody,
- projekty w zakresie zwalczania gatunków inwazyjnych obcych,
- działania w ramach zielonej infrastruktury[1] na obszarach miejskich i podmiejskich, [2]
- działania rozwijające infrastrukturę związaną z właściwym ukierunkowaniem ruchu turystycznego na obszarach cennych przyrodniczo (obszarach chronionych z tytułu ustawy o ochronie przyrody),
- tworzenie, odnawianie szlaków przyrodniczych i ścieżek edukacyjnych.
- tworzenie i rozwój centrów ochrony różnorodności biologicznej, w tym na obszarach miejskich i podmiejskich (np. parki miejskie[3], ogrody botaniczne),
- działania informacyjno-edukacyjne, podnoszące świadomość mieszkańców w zakresie właściwych zachowań społecznych w odniesieniu do dziedzictwa przyrodniczego regionu, realizowane w sposób komplementarny i uzupełniający do kampanii ogólnopolskich, jako element projektu inwestycyjnego,
- projekty dotyczące sporządzenia inwentaryzacji przyrodniczej (wyłącznie w połączeniu z powyższymi typami projektów).
[1] Zielona infrastruktura — zwiększanie kapitału naturalnego Europy. COM(2013) 249 final: “Zielona infrastruktura: strategicznie zaplanowana sieć obszarów naturalnych i półnaturalnych z innymi cechami środowiskowymi, zaprojektowana i zarządzana w sposób mający zapewnić szeroką gamę usług ekosystemowych. Obejmuje ona obszary zielone (lub niebieskie w przypadku ekosystemów wodnych) oraz inne cechy fizyczne obszarów lądowych (w tym przybrzeżnych) oraz morskich”.
[2] Poprzez obszary podmiejskie należy rozumieć obszary leżące w sąsiedztwie miast, związane z nimi funkcjami nośnika usług ekosystemowych.
[3] Park miejski – podstawowa jednostka miejskiego terenu zieleni zawierająca cechy przestrzeni publicznej, o uporządkowanej strukturze przestrzennej, pełniąca funkcje rekreacyjne, klimatotwórcze i sanitarne jako obszary regeneracji i wymiany powietrza. Przy czym miejski teren zieleni rozumie się jako teren urządzony wraz z infrastrukturą techniczną i budynkami funkcjonalnie z nimi związanymi, pokryte roślinnością, pełniące funkcje publiczne, a w szczególności parki, zieleńce, promenady, bulwary, ogrody botaniczne, zoologiczne, jordanowskie i zabytkowe, cmentarze, zieleń towarzysząca drogom na terenie zabudowy, placom, zabytkowym fortyfikacjom, budynkom, składowiskom, lotniskom, dworcom kolejowym oraz obiektom przemysłowym usytuowanym na obszarach miejskich i podmiejskich.
Kryteria wyboru projektów
Instytucja Pośrednicząca ZIT oraz Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym dokonają oceny i wyboru projektów w oparciu o kryteria wyboru projektów zatwierdzone uchwałą Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Kryteria wyboru projektów zostały szczegółowo opisane w Link otwiera się w nowej karcie załączniku nr 5 do Regulaminu konkursu.
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maks. dopuszczalna kwota dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania ze środków EFRR wynosi 85% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu, w przypadku projektów nieobjętych pomocą publiczną. W przypadku projektów objętych pomocą publiczną maksymalny poziom dofinansowania powinien być zgodny z wymogami właściwych programów pomocowych wskazanych w rozdziale 2 pkt 3 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu, jednak nie może być większy niż 85 % wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu.
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów
Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach przedmiotowego konkursu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 536 531,00 zł.
Środki odwoławcze przysługujące składającemu wniosek
Procedura odwoławcza została szczegółowo opisana w rozdziale 7 Link otwiera się w nowej karcie Regulaminu konkursu.
Komunikaty
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 18.07.2018r. dotyczący zmiany Regulaminu konkursu w zakresie konieczności stosowania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE oraz aktualizacji zapisów Załącznika nr 4 do Regulaminu konkursu, tj. Wzór umowy/uchwały o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Komunikat z dnia 04.06.2018r. dotyczący zmiany Regulaminu konkursu (w szczególności w zakresie kwalifikowalności kosztów pośrednich) (.pdf)
Pytania i odpowiedzi
Informacji dotyczących konkursu udzielają pracownicy Link otwiera się w nowej karcie punktów informacyjnych czynnych w godzinach: poniedziałki i wtorki 7.30-17.30, środy, czwartki i piątki 7.30-15.30.
Pytania można zgłaszać również przy pomocy Formularza zgłaszania pytań dotyczących funduszy europejskich: Link otwiera się w nowej karcie https://mojregion.eu/rpo/punkty-informacyjne/formularz-zglaszania-pytan/.
Informacji dotyczących konkursu udzielają również pracownicy Biura ZIT BTOF w Bydgoszczy pod nr tel. (52) 58 59 452; (52) 58 59 446 (w godzinach: poniedziałki, środy i czwartki od 8.00 do 16.00, we wtorki od 8.00 do 18.00, w piątki od 8.00 do 14.00).
Dowiedz się więcej
Link otwiera się w nowej karcie Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich.
Załączniki
- Link otwiera się w nowej karcie Ogłoszenie o konkursie (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu (.pdf) – obowiązuje od 18.07.2018r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu (.pdf) – obowiązywał od 04.06.2018r. do 17.07.2018r.
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin konkursu (.pdf) – obowiązywał od 16.03.2018r. do 03.06.2018r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu – Wzór wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Link do Generatora Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020
- Link otwiera się w nowej karcie Instrukcja użytkownika Generatora wniosków o dofinansowanie dla Wnioskodawców (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Regulamin korzystania przez Użytkowników z Generatora Wniosków o Dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu – Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu – Instrukcja wypełniania załączników do wniosku o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu – Wzór Uchwały/Umowy o dofinansowanie projektu (.pdf) – obowiązuje od 18.07.2018r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu – Wzór Uchwały/Umowy o dofinansowanie projektu (.pdf) – obowiązywał od 16.03.2018r. do 17.07.2018r.
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu – Kryteria wyboru projektu wraz z załącznikiem nr 1 Definicjami wskaźników produktu i rezultatu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu – Lista załączników do wniosku o dofinansowanie projektu (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu – Mechanizm monitorowania i wycofania w przypadku finansowania infrastruktury ze środków publicznych (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Załącznik nr 8 do Regulaminu konkursu – Standardy w zakresie kształtowania ładu przestrzennego w województwie kujawsko-pomorskim (.pdf)
Dokumenty inne/pomocnicze:
- Link otwiera się w nowej karcie Wzory kart oceny (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Dokumenty pomocnicze w zakresie OOŚ (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie System oceny projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (.zip)
- Link otwiera się w nowej karcie Uchwała Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyznaczająca obszar realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Bydgoszczy, Torunia i obszaru powiązanego z nimi funkcjonalnie (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach EFRR, EFS oraz FS na lata 2014-2020 z 19.07.17 r (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Dokument: „Priorytetowe Ramy Działań dla sieci Natura 2000 na Wieloletni Program Finansowania UE w latach 2014-2020” (.pdf)
- Link otwiera się w nowej karcie Warunki jakie Beneficjent powinien spełnić w programie funkcjonalno-użytkowym inwestycji realizowanej z udziałem środków publicznych w okresie programowania 2014-2020 w kontekście ładu przestrzennego, w celu umożliwienia dokonania oceny z „Regionalnymi zasadami i standardami kształtowania ładu przestrzennego w polityce województwa kujawsko-pomorskiego” (pdf.)