Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x


Spotkanie GSE RPO WK-P 2014-2020 i Komitetu Monitorującego RPO WK-P 2014-2020 oraz prezentacja wyników badania pt. „Pomiar wartości wskaźnika rezultatu długoterminowego EFS Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy sześć miesięcy po opuszczeniu programu”

Dodane 16.03.2022 przez Mirela Kiełbasiewicz

W dniu 4 marca 2022 r. w formule zdalnej odbyło się XIV posiedzenie Grupy Sterującej Ewaluacją Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 (GSE RPO WK-P 2014-2020) oraz Komitetu Monitorującego RPO WK-P 2014-2020.

Program spotkania:

  1. Informacja sprawozdawcza o stanie realizacji Planu Ewaluacji RPO WK-P 2014-2020 oraz sprawozdanie z monitorowania rekomendacji.
  2. Prezentacja wyników badania ewaluacyjnego pn.: Pomiar wartości wskaźnika rezultatu długoterminowego EFS Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy sześć miesięcy po opuszczeniu programu.
  3. Realizacja krajowych programów operacyjnych w perspektywie 2014-2020 wg stanu na 31 grudnia 2021 r.

Uczestników spotkania, w imieniu przewodniczącego GSE RPO WK-P 2014-2020 Pana Rafała Pietrucienia, powitała Pani Agnieszka Lisek-Charkiewicz Zastępca Dyrektora Departamentu Funduszy Europejskich. Dalszą część spotkania prowadziła Pani Jolanta Rudnicka Naczelnik Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich oraz Wiceprzewodnicząca GSE RPO WK-P 2014-2020. Rozpoczęła od przedstawienia stanu realizacji Planu ewaluacji za 2021 rok oraz planów na przyszłość obejmujące rok 2022 i 2023. Ponadto omówiła sprawozdanie z procesu monitorowania wdrażania rekomendacji, w którym adresaci odnieśli się do aktualnego stanu wdrażania rekomendacji na koniec grudnia 2021 r. Sprawozdanie objęło wszystkie rekomendacje skierowane do tej pory do adresatów i podlegające monitorowaniu.

O wynikach badania ewaluacyjnego pn.: Pomiar wartości wskaźnika rezultatu długoterminowego EFS Liczba osób znajdujących się w lepszej sytuacji na rynku pracy sześć miesięcy po opuszczeniu programu opowiedziała Pani Patrycja Klimek przedstawicielka konsorcjum firm: Openfield Sp. z o. o. jako lider oraz partnerzy: EDBAD pracownia doradczo-badawcza Maciej Mroczek i Instytut Badawczy IPC Sp. z o. o.

Więcej informacji znajduje się w raporcie z badania dostępnym na stronie internetowej pod adresem: www.mojregion.eu/index.php/rpo/ewaluacja-baza-badan

Następnie Pan Sławomir Wesołowski Kierownik Biura Analiz Funduszy Europejskich Wydziału Analiz i Ewaluacji w Departamencie Funduszy Europejskich zaprezentował wyniki analiz dotyczących stanu realizacji projektów w krajowych programach operacyjnych, w kontekście aktywności województwa kujawsko-pomorskiego. Zaprezentował regionalne dysproporcje wsparcia z programów krajowych
w ujęciu wszystkich województw i powiatów. Przedstawione informacje zostały zilustrowane licznymi przykładami projektów oraz wykresami i mapami.

Link do prezentacji z realizacji Planu Ewaluacji

Link do prezentacji z wynikami badania ewaluacyjnego

Link do prezentacji dotyczącej programów krajowych