Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisuZamknij x

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największa akcja promująca projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Od 12 do 15 maja dzięki imprezom organizowanym przez beneficjentów funduszy europejskich mieszkańcy naszego regionu mogli przekonać się o zmianach, które zaszły w ich otoczeniu dzięki unijnemu wsparciu. Wśród imprez zgłoszonych przez beneficjentów z naszego regionu znalazło się ponad 70 wydarzeń – koncerty, wycieczki, warsztaty, zmagania sportowe a także bezpłatne porady i konsultacje medyczne. Zwieńczeniem każdej z imprez były pokazy kina plenerowego.

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przygotował z tej okazji pikniki dla mieszkańców. W tym roku odbyły się one aż w pięciu miastach naszego regionu:

  • 12.05.2016r. w Tucholi (Park Zamkowy),
  • 13.05.2016r. w Nakle nad Notecią (Przystań Nakło),
  • 14.05.2016r. w Brodnicy (Przedzamcze),
  • 14.05.2016r. w Toruniu (budynek Urzędu Marszałkowskiego, Plac Teatralny 2),
  • 15.05.2016r. w Lipnie (Plac Dekerta).

Wideorelacje


Atrakcje w regionie

Na uczestników pikników w Tucholi, Nakle nad Notecią, Brodnicy i Lipnie czekały:

  • STREFA PROJEKTOWA prezentująca w niekonwencjonalny sposób efekty wdrażania funduszy europejskich. W tej strefie można było m.in.: zasiąść za sterami symulatora lotów, rozwinąć empatię dzięki specjalnym symulacjom niepełnosprawności, zmierzyć swoją wytrzymałość podczas jazdy na rowerze. Specjalne stoiska przygotowali również beneficjenci funduszy europejskich. Można było na nich wypróbować najnowszy wynalazek toruńskich konstruktorów, zagrać w gry planszowe i poznać tajemnice ludzkiego mózgu.  
  • STREFA INFORMACYJNA, gdzie potencjalni beneficjenci mogli uzyskać informację na temat funduszy europejskich wdrażanych w województwie kujawsko-pomorskim.
  • STREFA EDUKACYJNO-ROZRYWKOWA, gdzie mieszkańcy mogli uczestniczyć w różnych doświadczeniach i warsztatach naukowych takich jak: wykopaliska kości dinozaurów, paleontologiczne odlewy gipsowe, budowanie żarówki z ołówka, pokazy zjawisk fizycznych związanych z powietrzem i ciśnieniem, budowanie robotów ze szczoteczek do zębów, pokazy z modelem tellurium, w tym budowanie modeli czy badanie właściwości suchego lodu.

Galeria

 

 

 

 

 


Wydarzenia w Toruniu

Na wszystkich, którzy odwiedzili Urząd Marszałkowski w Toruniu również czekało całe mnóstwo niesamowitych atrakcji.

Budynek urzędu zamienił się tego dnia w Wyspę Wynalazców. Nasi goście mieli okazję poznać tajniki druku 3D, uszyć własnego misa, uczestniczyć w warsztatach skreczowania, które poprowadził DJ Funktion, a nawet zrelaksować się w cieniu palm. W programie znalazł się także pokaz kuchni molekularnej, warsztaty ogrodnicze DIY czyli „zrób to sam” oraz warsztaty slow food, a także mnóstwo innych niespodzianek związanych z funduszami europejskimi.

 

Galeria

 


Więcej informacji

Lista wszystkich wydarzeń zorganizowanych w ramach akcji znajduje się na stronie www.dniotwarte.eu.