Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

RegioStars 2016

Dyrekcja generalna Komisji Europejskiej ds. polityki regionalnej i miejskiej (REGIO) zaprasza do wzięcia udziału w konkursie RegioStars 2016.

 

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja oryginalnych i innowacyjnych projektów współfinansowanych ze środków UE, które (jako dobre praktyki w sferze rozwoju regionalnego) mogą być inspiracją dla innych regionów Unii Europejskiej.

 

Finał RegioStars 2016

Reprezentanci projektów, wybranych do finału przez niezależne jury, zaproszeni zostaną na uroczystą ceremonię rozdania nagród, która odbędzie się 11 października 2016 roku, podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Przedstawiciele wyróżnionych przedsięwzięć otrzymają również dyplomy oraz medale "RegioStars 2016". Opisy projektów opublikowane zostaną na stronie internetowej Inforegio, promowane będą także w oficjalnej publikacji Komisji Europejskiej.

 

Kategorie

Spośród finalistów konkursu jury wybierze zwycięzców w następujących kategoriach:

  • Inteligentny rozwój
  • Zrównoważony rozwój
  • Rozwój ukierunkowany na włączenie społeczne
  • CityStar (innowacyjne rozwiązania i zrównoważony rozwój miejski)
  • Efektywne zarządzanie

Laureaci poszczególnych kategorii otrzymają statuetki oraz certyfikaty wręczone przez komisarz ds. polityki regionalnej Corinę Crețu oraz przewodniczącego jury konkursowego. Filmy promocyjne nagrodzonych projektów publikowane będą online w ramach kampanii w mediach społecznościowych.

 

Proces aplikacyjny

W odróżnieniu od poprzednich edycji konkursu, tegoroczny proces aplikacyjny prowadzony będzie wyłącznie za pośrednictwem internetowej platformy zgłoszeniowej. Nabór wniosków trwa do 15 kwietnia. 

Pytania dotyczące konkursu wysyłać należy pod adres regiostars2016@iservice-europa.eu.

 

Informacje dodatkowe

Więcej informacji nt. RegioStars 2016 można znaleźć tutaj.

 

Przypominamy, że podczas zeszłorocznej edycji konkursu wyróżnienie w kategorii "Inteligentny wzrost gospodarczy" otrzymał projekt "Rozbudowa Toruńskiego Parku Technologicznego".

Wróć