Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Bydgoszczy

Czy naukowe pomysły młodzieży mogą zmienić świat? Przekonamy się o tym 22 kwietnia podczas Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Bydgoszczy, gdzie młodzi naukowcy w wieku 13-20 lat zaprezentują swoje zaskakujące pomysły badawcze. E(x)plory to także wydarzenie otwarte dla pasjonatów nauki w każdym wieku, którzy będą mogli uczestniczyć w bogatym programie bezpłatnych warsztatów, pokazów i wykładów naukowych. Jednym z gospodarzy tegorocznej edycji festiwalu jest Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Badania bardzo młodych naukowców

Wielofunkcyjny robot gąsienicowy, Łazik Meteo, Sztuczny mięsień czy Polski asystent głosowy na smartfona – to tematy tylko niektórych z 28 projektów, jakie młodzi naukowcy w wieku 13-20 lat, uczestnicy Konkursu Naukowego E(x)plory, zaprezentują w Bydgoszczy. Podczas otwartej sesji konkursowej będzie można zobaczyć niezwykłe projekty młodzieży oraz porozmawiać z ich autorami.

Jury Konkursu wybierze najlepszych młodych naukowców, którzy otrzymają akredytacje na finał Konkursu podczas Gdynia E(x)plory Week (5-8.10.2016r.), gdzie będą ubiegać się o stypendia naukowe oraz możliwość reprezentowania Polski na prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży w USA, Holandii, Brazylii i Rumuni. Sukcesy dotychczasowych laureatów E(x)plory na międzynarodowej arenie pokazują, że w młodych polskich naukowcach drzemie ogromny potencjał.

 

Naukowe atrakcje dla wszystkich pasjonatów nauki

Na wszystkich, którzy odwiedzą E(x)plory 22 kwietnia 2016 w godz. 9:00-15:45 w IDEA Przestrzeń Biznesu (ul. Bydgoskich Przemysłowców 6) czekają liczne atrakcje. Czy można utrzymać ogień w dłoni? Jak programuje się roboty? Czym jest echolokacja? Na te i inne naukowe pytania będzie można znaleźć odpowiedź podczas warsztatów i wykładów naukowych przygotowanych specjalnie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

Organizatorzy i kontakt

Organizatorem E(x)plory jest Fundacja Zaawansowanych Technologii. Dokładny program Festiwalu oraz opis atrakcji dostępny jest na stronie www. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, konieczne jest jednak wcześniejsze zgłoszenie udziału na adres bydgoszcz@explory.pl.

Wróć