Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

PROW na bezpieczne drogi

przez Joanna Łowicka

Ponad 63 miliony złotych dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 trafi na budowę lub modernizację blisko 200 kilometrów dróg lokalnych w regionie. Uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie inwestycji odbyło się 25 maja w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

- Wsparcie na budowę i remont dróg gminnych i powiatowych to pierwsza duża transza środków na realizację ważnych inwestycji na terenach wiejskich regionu, którą uruchamiamy w ramach nowego rozdania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wsparcie przyznano w wyniku zakończonego w styczniu pierwszego naboru wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania PROW pod nazwą „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Dofinansowanie umożliwi realizację 137 inwestycji przygotowanych przez 131 gmin i powiatów z regionu. Wartość wszystkich zadań to ponad 101 milionów złotych, a wysokość dofinansowania wyniesie ponad 63 procent wartości inwestycji.

Środki umożliwią budowę lub remont 195 kilometrów dróg, w tym:

  • budowę nowych dróg wewnętrznych, gminnych i powiatowych w ilości 10,3 km,
  • przebudowę dróg wewnętrznych, gminnych i powiatowych w ilości 182,1 km,
  • zmianę nawierzchni dróg gminnych w ilości 2,6 km.

Lista wszystkich inwestycji

 W uroczystości podpisania umów wzięli udział wicemarszałek Dariusz Kurzawa, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober oraz przedstawiciele gmin i powiatów, które otrzymały wsparcie.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

fot. Mikołaj Kuras. 

Wróć