Jeśli szukasz informacji o Funduszach Europejskich na lata 2007-2013, przejdź do poprzedniej wersji serwisu    Zamknij x

Ruszają kolejne nabory wniosków o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tym razem środki zostaną przeznaczone na zatrudnianie opiekunów małych dzieci, nowe miejsca w żłobkach i zwiększenie szans uczniów na rynku pracy.

- Niezwykle cenne są wszystkie inicjatywy, wpływające na zawodowy rozwój osób będących na różnych etapach życia, powrót na rynek pracy - mówi marszałek Piotr Całbecki. Jeszcze do 4 czerwca trwa nabór wniosków do konkursu „Wsparcie zatrudnienia osób pełniących funkcje opiekuńcze”. Na środki z Regionalnego Programu Operacyjnego mogą liczyć firmy, organizacje pozarządowe czy samorządy, które chcą stworzyć nowe miejsca opieki dla dzieci poniżej 3 lat lub zatrudniać dziennych opiekunów maluchów. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia będą dużym wsparciem dla młodych rodziców, którzy zdecydowali się na kontynuację pracy zawodowej. Z europejskich zasobów przeznaczonych na wspieranie rodziców dzieci do lat 3 korzystał już Instytut Rozwoju Inicjatyw Społecznych, który w 2016 roku dzięki RPO realizował projekt „Maluszki zaopiekowane w Toruniu!”. - Obecnie prowadzimy podobny projekt, również dofinansowany, ale już na terenie całego województwa - mówi Monika Bartlińska z IRIS. - Skorzystają z niego głównie mamy, które były na urlopie wychowawczym lub z racji opieki nad dzieckiem do lat 3 nie mogły podjąć pracy. Dzięki refundacji np. kosztów wynajęcia opiekunki, będą się znowu rozwijać się zawodowo.

Lepszy start na rynku pracy zyskują także uczniowie szkół z naszego regionu. Pomogą im w tym działania realizowane w ramach konkursu „Kształcenie ogólne”. Od 30 maja do 25 czerwca samorządy prowadzące szkoły i placówki oświatowe mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów, których celem będzie zdobywanie przez młodych ludzi kluczowych kompetencji niezbędnych na rynku pracy czy też udział kadry nauczycielskiej w stażach i szkoleniach. Więcej szczegółów na www.rpo.kujawsko-pomorskie.pl. Na stronie można skorzystać z wyszukiwarki aktualnych konkursów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Czytaj więcej: http://www.pomorska.pl/rpo2018/a/rpo-latwiejszy-start-i-powrot-na-rynek-pracy,13205400/